Film reklamowy do internetu

Film reklamowy do internetu

Spoty reklamowe kojarzą nam się głównie z tymi emitowanymi w telewizji, przerywającymi niezwykle wciągający film i, tym samym, irytującymi oglądających. Większość osób w czasie ich emisji po prostu wychodzi, na przykład do kuchni – zaparzyć sobie herbatę czy przygotować przekąski. Mało kogo interesują tak naprawdę takie reklamy.

Filmy wysokiej jakości

filmy reklamowePonadto wykupienie czasu antenowego w publicznej telewizji jest naprawdę drogie i mogą sobie na to pozwolić jedynie duże korporacje, nie zaś małe firmy. Czy to oznacza, że powinniśmy zrezygnować z wideo marketingu? Z tego telewizyjnego – owszem, ale mamy jeszcze pole do popisu, ponieważ nikt nie zabroni nam umieścić naszego wideo w internecie, jeżeli oczywiście nie łamie ono ogólnych zasad etycznych (nie może więc nawoływać do rasizmu, nienawiści wobec innych, przemocy, narkotyków itd.). W największym, popularnym na całym świecie, serwisie do oglądania filmików, znajdziemy całe mnóstwo mniej lub bardziej wartościowych wideo. Znajdują one wielu odbiorców, którzy – w dodatku mogą zareagować, a więc zaznaczyć, że dany materiał im się podobał lub że jest do niczego. Jeżeli zależy nam na tym, aby wypromować nasz nowy produkt – film reklamowy do internetu będzie dobrym wyborem.

filmy reklamoweOczywiście nie możemy nagrać byle czego, ponieważ taki materiał nie przełoży się na zwiększenie liczby klientów. Filmy reklamowe musi charakteryzować naprawdę wysoka jakość, widoczna w każdym elemencie. To nie tylko dobra gra aktorska (lub dobra animacja, jeżeli decydujemy się na film animowany), gdyż nie zostanie ona wyeksponowana, gdy nie będzie dobrego scenariusza. Z kolei naprawdę dobry scenariusz na nic się nie zda, jeżeli montażysta się nie popisze. Jak widać, wszystkie elementy są ze sobą powiązane i produkcja filmu reklamowego może przynieść oczekiwany efekt tylko wówczas, jeżeli zadbamy o to, aby każdy – a więc i scenarzysta, i reżyser, i grafik, aktorzy i montażysta – aby wszyscy oni wywiązali się jak najlepiej ze swojej części zadania. Dlatego właśnie filmów reklamujących produkt nie powinni wykonywać amatorzy, a osoby doświadczone. Zatem najlepiej dla nas będzie, jeżeli zdecydujemy się na wsparcie profesjonalistów. Z pewnością znajdziemy agencję reklamową, która wykona dla nas film promujący nowy produkt i zrobi to najlepiej jak potrafi.

W efekcie otrzymamy spot, który będziemy mogli umieścić na popularnym serwisie z filmami, jak i w mediach społecznościowych. Dobry materiał z pewnością dotrze do dużego grona odbiorców, co przełoży się na lepszą sprzedaż produktu.