Produkcja filmów edukacyjnych dla szkół

Produkcja filmów edukacyjnych dla szkół

Choć wydawałoby się, że ciepła posada nauczycielska to same superlatywy – w końcu w ciągu roku nauczyciele wypoczywają przez całe dwa miesiące – rzeczywistość jednak nie jest tak kolorowa. Jeżeli nauczyciel traktuje swoją pracę poważnie, wie, że młodzież potrzebuje dobrego wykształcenia, które będzie stanowić podkładkę pod ich przyszłe, dorosłe życie.

Edukacyjna produkcja filmowa – dlaczego warto

produkcja filmowaTo od metod edukacji w gimnazjum i liceum zależy to, w jaką stronę rozwiną się zainteresowania uczniów. Nawet najciekawszy materiał przedstawiany w nudny sposób – poprzez wykład nauczyciela – nie zachęci młodzieży do zgłębiania dziedziny biologii, historii czy innego przedmiotu poza zajęciami w szkole. Dlatego nauczyciel, któremu zależy na zarażeniu młodzieży swoją pasją, na przygotowaniu do życia ambitnych, ciekawych świata osób, powinien poszukiwać innych metod nauczania. Materiał ma zainteresować uczniów – dlatego zamiast nudnego wykładu, zdecydujmy się na przykład na film edukacyjny. Oczywiście wiele dostępnych produkcji wcale nie spełni naszych wymagań: poszukiwania interesującego filmu mogą być długie i żmudne, chyba że… wiemy gdzie szukać. Być może zamiast opierać się na starych, łatwo osiągalnych materiałach, które nie przynoszą niczego nowego, warto rozejrzeć się za innowacyjnymi produkcjami? Takimi, które zaskoczą odbiorców?

produkcja filmowaWiele agencji reklamowych oferuje właśnie reżyserowanie filmów edukacyjnych. Choć niektórzy mogliby zastanawiać się, co taka zwykła agencja reklamowa może wiedzieć o edukacji, okazuje się, że agencje mają coś, co właśnie jest potrzebne do tworzenia takich filmów – a mianowicie kreatywność i świeże umysły. Dzięki temu wyprodukowana może zostać najlepsza produkcja filmowa, która nie powiela dawnych pomysłów i przedstawia konkretne zagadnienie z zupełnie innej perspektywy! Najwięcej zależy oczywiście od reżysera – jeśli nie wpadnie on w sztampowe rozwiązania, możemy liczyć na sukces. Interesująco przedstawiony materiał z pewnością rozbudzi w uczniach ciekawość i sprawi, że będą chcieli sięgnąć po więcej. Być może taki film edukacyjny będzie początkiem ich nowych zainteresowań? Oczywiście reżyserowi nie powinno chodzić jedynie o to, by zaskoczyć – i stworzyć coś niezrozumiałego. Wręcz przeciwnie.

Oryginalny, innowacyjny sposób przedstawiania zagadnienia ma pomóc je zrozumieć! Profesjonalnie przygotowany film edukacyjny może być niezastąpioną pomocą dydaktyczną, dlatego warto przyjrzeć się, co proponują nam agencje reklamowe, które – jak widać – działają nie tylko w obrębie reklamy i marketingu.