1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Wyobraźnia podczas proejkotwania logo jest ważna

Wyobraźnia podczas proejkotwania logo jest ważna

Przy wszystkich procesach kreatywnych twórcy podkreślają znaczenie wyobraźni. To w niej powstają pierwsze zalążki nowych projektów, to tu rodzą się wielkie koncepcje. Bez wyobraźni nie ma tworzenia. I nie chodzi tylko o sztukę, ale wszelkie dziedziny życia, także te bardziej użytkowe.

Projektowanie logo nie jest łatwym zadaniem

projektowanie logoGdyby nie ona, nie powstałoby wiele książek, strony internetowe czy nawet plany zagospodarowania różnych przestrzeni. Każdy proces twórczy wymaga, aby skupić się na nim i spojrzeć kreatywnie, a dopiero potem przystąpić do wybierania najlepszego z pomysłów.Musimy popuścić wodze fantazji, a dopiero kiedy już wpadnie do głowy parę wartościowych myśli, zastanowić się która z nich jest najlepsza, i za którą warto podążyć. Jeżeli zrobimy odwrotnie i od razu uznamy pomysły za głupie, nie pozwolimy im dojrzeć i rozwinąć się w coś pięknego. Z doświadczenia wiem, że czasem najgłupsza myśl może zaprowadzić nas do czego wielkiego, tylko trzeba dać jej rozkwitnąć. Z czasem nasz mózg może nadać początkowej myśli zupełnie inny kształt niż wydawało się na początku. Potrzeba tylko trochę spokojnego oddechu.Myślę, że doskonale wiedzą o tym na przykład graficy, którzy w małym paluszku mają tworzenie identyfikacji wizualnej, projektowanie logo. Toruń też musiała budować jakaś kreatywna dusza, podobnie jak inne piękne, polskie miasta. Nie ma granic dla fantazji, więc i my ich jej nie stawiajmy.

Może się zdarzyć, że większy artyzm wkłada ktoś w szablony allegro niż inny w pisanie wierszy. Nie jesteśmy po to, aby krytykować. Każdy ma jakiś talent i dajmy mu się rozwinąć, spełniając marzenia swoje i innych. Każda działalność jest potrzebna i twórcza. To my wybieramy czy chcemy słuchać wewnętrznego krytyka i zamknąć się na możliwości rozwoju, czy wolimy poświęcić się czemuś bez reszty.

Close Menu