Wyposażenie stoiska na targi kosmetyczne – stojaki i inne

Wyposażenie stoiska na targi kosmetyczne – stojaki i inne

Targi kosmetyczne to jedne z tych wydarzeń, na których stale są prezentowane nowe produkty i rozwiązania technologiczne. Tam po raz pierwszy wiele osób zobaczyło na czym polega manicure hybrydowy, dowiedziało się dlaczego podkłady mineralne są lepsze niż ,,sztuczne”, czy przetestowało najnowsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego.

Stojaki na plakaty i ulotki są potrzebne

stojaki na plakatyZdecydowanie jest to, branża popularna i rozwijająca się. Wiele kobiet lubi testować nowości kosmetyczne, dlatego też nie tylko profesjonalistki chodzą na takie targi, ale także osoby prywatne zainteresowane tematyką urodową. Każdy producent sprzętu do gabinetów kosmetycznych, jak również producent kosmetyków powinien posiadać własne, dobrze przygotowane stoisko wystawiennicze. Na pewno na nim będzie lada, na którą będzie stała obsługa i gdzie obsługiwani będą klienci. Przy ladzie dobrze jest ustawić przynajmniej jedno albo dwa siedziska np. hokery, żeby móc wygodnie przyjmować zainteresowanych. Przydatne są także stojaki na plakaty i ulotki. Taki stojak może zastępować ściankę tekstylną, czy baner, co jest szczególnie dobre wtedy, kiedy nie ma wiele przestrzeni na stoisko. Wiedzenia plakatów na ściankach stoiska sprawi, że nie będą one tak widoczne, jak na stojakach. Dobre miejsce na ulotki również jest w cenie.

stojaki na plakatyNa stojaku zmieszczą się i małe ulotki, jak i duże foldery reklamowe, czy grube katalogi produktowe. Taka ulotka czy folder są idealnym materiałem reklamowym, ponieważ klient może zapoznać się z ofertą w domu, a nie musi spędzać wielu godzin krążąc między stoiskami. Na targach kosmetycznych nie powinno zabraknąć stoiska do testowania produktów czy demonstrowania makijażu. Dzięki temu można zobaczyć, jak się produkt sprawuje, a pokazowe make-upy wykonywane przez profesjonalne makijażystki z pewnością zachęcają do skorzystania z produktów danej marki. Jako obsługa do stoiska wystawienniczego na targach kosmetycznych powinny być zatrudniane zarówno osoby pracujące w danej firmie, jak i wspomniane wizażystki, fryzjerki, czy stylistki paznokci. Dzięki takiemu połączeniu sił każdy zyskuje. Kosmetyczki i fryzjerki zyskają rozpoznawalność, a firma kosmetyczna dobrą reklamę, bo pokazują, że ich produkty sprawdzają się w praktyce i maja wzięcie. Stoisko targowe tak przygotowane będzie raczej sporych rozmiarów.

Nawet producenci lakierów i akcesoriów do paznokci potrzebują przestrzeni, żeby móc się dobrze zaprezentować. Jednak warto jest dbać o wygląd i przygotowane systemu wystawienniczego, bo to zapewni sukces na każdych targach handlowych.